Únor 2008

Já ten nadpis vymyslim, až se vrátim :-)

27. února 2008 v 7:13 | Ondřej Dočkal |  Ostatní
Uprostřed noci odjíždím na hory do Rakouska (asi v 8 hodin ráno) takže tu pár dní články nebudou, vracím se až v neděli večer.Jinak včerejšek byl celkem dobrej den, musel jsem stávat brzo (brzo berte s rezervou) ráno a jel jsem si vybrat kytaru.To znamená, že už jsem jí konečně k těm vánocům dostal.Jsem spokojenej, nekouše, je ideální do domácnosti i jinam..a má i ostatní vlastnosti (ty dobrý).I tak mi teď ale něco chybí, nemít tu novou kytaru, byl bych celkem smutnej.A taky budu.Radši bych se z toho Rakouska vrátil aspoň o den dřív.
Proč tu není nový design? No..výmluv bych samozřejmě měl dost, ale jsem línej je sepisovat.Design bude.Někdy.I nový CD Guns N' Roses bude.Někdy.
Pamatujete si na neděli? Takovej ten den co je po sobotě.. bylo to pár dnů zpátky.Venku bylo fakt krásně. A nám doma pršelo.Smysl to nedává?No nad náma bydlí taková fakt milá pani, kouří ve výtahu, je pořád nepříjemná a značně senilní..něčim se jí prej ucpalo umyvadlo a ona omylem nechala puštěnou vodu.Inteligence.Rodiče budou muset nechat vymalovat koupelnu a zadní část předsíně.Fakt milá pani.
Co se děje jinak? Jinak se nic neděje, protože nová deska Guns N' Roses ještě pár měsíců nevyjde, reunion se nechystá a tak mě nic nenutí o nich psát.Navíc, i když to zní zcela nemožně, existují i takoví lidi, kteří nejsou fanatickými fanoušky GNR a tak by je to moc nezajímalo.
Tohle je moře v Kanadě;-)
Proč vám to cpu? Proč ne.Fotil to někdo jméne Michael Melford.Tenhle článek patrně dopadnul celkem hrozně, takhle po půlnoci celkem nemyslim.Normálně se úplně proberu po škole, ale když není škola..to bude problém.Jen jsem chtěl něco přidat, aby to nevypadalo, že s blogem končim, když jenom jedu pryč.
Mimochodem hrajete někdo na nějakej hudební nástroj?

Buckethead

24. února 2008 v 14:01 | Ondřej Dočkal |  Hudba
Jsou různí superhrdinové, někteří se nejspíš snaží vyjádřit svojí sexuální orientaci latexovými oblečky, třeba s motivy pavučin.Opravdoví superhrdinové jsou jiní..Ten o kterém dneska chci psát sice není vůbec superhrdina, ale má na hlavě kýbl od kuřat z KFC, obvykle nosí třeba žlutou pláštěnku a tvář nikdy neukazuje, pořád má jednoduchou bílou masku..občas mu modře svítí oči.Áno, na jeho nejdůležitější věc jsem zapomněl…není to ani tak jeho nebývale dlouhý a vyspělý ..ukazováček obou rukou a vlastě i ostatní prsty, je to jeho báječnej bílej Les Paul..Buckethead je kytarovej virtuóz, nejen že je na tom technicky vážně výborně, ale jeho písničky jsou často i dost emotivní..takovej druhej Joe Satriani, ale s úplně jinym stylem.Co se tý emotivnosti týče, nejdál v tom zachází album Electric Tears, jako zvuková kulisa k úplně jiný činnosti je to zcela ideální.
To by k bucketheadovi bylo všechno.
Na většinu otázek o vaření existuje jednoduchá odpověď- Dr.Oetker (alespoň myslim, že se to tak píše..)..Na většinu ostatních otázek už tak jednoduchá odpověď nebývá..Myslela to tak s těma zmrzlejma rukama?Asi ne.Bude moje příští angličtinářka horší, než ta krásná, sympatická (už jsem jí myslim někdy popisoval), co v naší škole od března už nebude? Doufám že ne.Dneska je venku fakt nádherný počasí, to je škoda…
Aby to s tim úvodem nedopadlo jako minule a tentokrát by to tak dopadlo, vážně mám obrovskou potřebu psát tak jako vždycky..Dám tohle až za článek, takže to nebude úvod :-) .No nic, jdu pryč, zůstavát celej zbytek dne vevnitř, to se mi vážně nechce.

Ještě více blábolů, než obvykle

22. února 2008 v 20:39 | Ondřej Dočkal |  Ostatní
Tak o čem bych zase psal… Je to už dlouho, o něčem napsat musim.Tákže, dochází nám naše angličtinářka.. je to taková krásná osoba.. všechny části těla má povislý, bude jí tak kolem třiceti, kůži má úplně bílou, vlasy žlutý a mastný..Nenosí oblečení jiný barvy než bílá, černá a hnusný odstíny růžový.. a i inteligentní je..Anglicky umí asi jako moje morče, vlastně tu výslovnost má o něco lepší, z ní nějaký zvuky lezou, z toho morčete ne většinou ne.No a já jí už asi nikdy neuvidim..Dneska jsme s ní měli poslední hodinu, já jsem byl na celej den uvolněnej kvůli literární soutěži, tak jsem jen přišel do třídy, a když na začátku hodiny ona přišla, jenom jsem otevřel dveře, rozloučil se, ona řekla ať zalezu do třídy, tak jsem odešel pryč … nějak to snad přežila.Ta soutež byla taky pěkně nudná.. ještě že jsem díky ní mohl vstávat o trochu pozděc.. jinak bych jí asi nepřežil.Probíhalo to tak, že jsme se v 8:30 měli sejít před školou s naší češtinářkou.. taky taková super ženská, ale na angličtinářku nemá.Tak asi tak ve třičtvrtě na devět přišla a odešli jsme soutěžit, to probíhalo tak, že nejdřív odrecitovali básničky ti, co šli na recitační soutěž (to jsem samozřejmě já nebyl)..za zmínku stojí jenom výkon jednoho metalismy od nás ze třídy.. asi do 3. třídy chodil do školy pro děti, co neuměj moc mluvit, a stále neumí moc mluvit.Recitovat už vůbec ne..a zapamatovat si krátkou básničku, to taky nedává..takže u jeho básničky jsem se vážně skvěle nasmál, nakonec jí vážně dořikal až do konce, teda po tom, co na chvíly přerušil mumlání a zeptal se, jestli si může vytáhnout papír, kde jí má napsanou, protože si jí nepamatuje..No skvělý to bylo.Zbytek byl už fakt nudnej, po básničkách bylo nějaká krátká, ale fakt hustá scénka dvou o rok mladších kluků..pak asi hodinová přestávka (vlastně víc než hodinová) kdy jsme měli možnost prohlídnout si výstavu traktorů a pak namalovat obrázek traktoru a pověsit na takovou zeď.Ten můj se tam vážně vyjímal, byl skoro nejhorší a všude kolem byly obrázky podepsaný jako třeba "Tomík, 7 let" ..Tak jsem se podepsal "Ondra, 15 let, výběrové gymnázium nad štolou" aby lidi viděli, jaká škola to je..No trochu jsem porušil školní řád, máme šířit dobré jméno školy, nebo tak něco, ale komu by to vadilo, možná bych měl podotknout, že obvykle kreslim levou rukou, ale ten traktor jsem načmáral pokud vim pravou.. fakt krásný to bylo :-D. Pak jsme mohli ještě navštívit nějakou expozici o komunismu, ze který jsem měl pocit, jako že je určená jen pro komunisty..tam jsem strávil jen pár vteřin..A ani model továrny mě nezaujal, tak jsem se o přestávce dál nudil..pak jenom vyhlásily tu literární soutěž, díky který jsem vůbec nemusel do školy a mohl jsem jít domů.Doma jsem se nudil, tak jsem šel zpátky do školy.No řešit nudu tim, že jdu do školy jsem shledal jako blbost, už to příště dělat nebudu..Tak a teď bych se dostal k tomu, o čem tenhle článek měl bejt..ale koukám že jsem to s úvodem přehnal, tak končim :-)

Přečtěte si radši minulý článek

19. února 2008 v 15:12 | Ondřej Dočkal |  Ostatní
Ve škole vedle mě sedí jedna holčička.Jmenuje se anička. A je to pěkná kravička.To tak scházelo, aby se ty mý bláboly ještě rýmovaly co?(ještě když se to ani nerýmuje).. No když jsem naposled na popud češtinářky byl donucen napsat básničku, popsal jsem devět á pětek v sešitě (přiznávám že poslední 3 byl jen více než detailní popis krvavých zbytků sebevraha).Tak nějak počítám s tim, že nikdo z vás jí nezná, takže vám určitě nebude vadit, když jí budu trochu pomlouvat. A jí snad taky ne, když si to nepřečte nikdo, kdo jí zná a kdo by mohl poznat, o koho jde.V tom případe bych mohl i přehánět, ale přehánět o ní by bylo skoro zbytečné.Abych jí představil, je opravdu výjimečná, když pominu duševní stránku, určitě musím zmínit její palce na nohách.. opravdu nejsou v lidském poměru a čouhají daleko za hranici zbytku nohy.Podobně vypadá i v obličeji..Její pleť je asi jako pleť 70ti letého kulturisty a to, co má ve vlasech prostě nemůžou být lupy, to jsou určitě kousky rozdrcených čipsů.Hlavu si určitě meje, jen jí nikdo ještě asi neřekl, že se k tomu nepoužívá olej, ale voda.Proč sakra Píšu spisovně? A Proč zrovna o ní?No, radši změním téma, psát o tom proč jsem na ní naštvanej by k ničemu nevedlo a vlastně všichni budou spokojený, když jsem se ani nedostal k tomu pomlouvání.Alespoň jsem to udělal úplně neškodně a už nemám vůbec žádnou potřebu o ní nikomu řikat nic špatnýho.I kdybych o něm napsal 3 stránky, pořád bych ale měl potřebu řikat něco špatnýho o našem fyzikářovi.Je malej a smrdí (to jen aby jste věděli, jak vypadá) a dneska na mě byl úplně oprávněně naštvanej.Řešil to trochu neoprávněně.Kdyby mi dal poznámku, byl bych úplně spokojenej, ale on mě radši vyzkoušel a prostě mě oznámkoval úplně nepřiměřeně.Alespoň jsem možná poprvý v životě nedostal ze zkoušení z fyziky jedničku.Štve mě jen to, že zrovna tentokrát jsem to uměl.
Tak jsem zase jednou napsal takovej pěkně negativní článek..jsem teď taky negativní (to jakože náladově).Ve škole to bylo na hovno..jako by tam skoro nikdo nebyl, nebylo moc jak si s kym povídat a dneska mám plavání, tam se mi taky pěkně nechce.Vzhledem k tomu, že plavání mám každý úterý a tenhle školní rok jsem tam byl tak…možná čtyřikrát, stejně nikoho nezabije že tam nepůjdu ani dneska :-)

Persepolis

16. února 2008 v 23:10 | Ondřej Dočkal |  Filmy
Dneska se mě jedna kamarádka úplně vážně zeptala, jak to dělám, že nemám žadný problémy, a že jsem tak pozitivní.Co jí na to mám říct? Že řešim problémy tak, že pootevřu pusu, spodní čelist vytočim trochu do strany a prohrábnu si vlasy?No přesně tohle jsem jí řek.Dovedlo mě to ale k zamyšlení, jestli náhodou nedělám něco špatně, když si o mě kamarádka, kterou znám několik let myslí, že mám pořád dobrou náladu, a že nemám problémy.Samozřejmě, že každej má i vážnější problémy, než rychle se mastící vlasy.To že o nich nemluvim, neznamená, že jsem na tom jinak.A to že to nedávám najevo, neznamená, že nemám nikdy špatnou náladu.Možná bych se měl chovat trochu víc emocionálně i v jinym okruhu lidí, než je moje třída.To by k tomu bylo asi tak všechno.Právě teď poslouchám Guns N' Roses (kdo mě zná, určitě ho to strašně překvapuje, větu právě teď poslouchám Guns N' Roses můžu říct skoro vždycky, když něco poslouchám) a přemejšlim u toho, proč mám tak málo času na přemejšlení.
A teď jenom krátce o jednom filmu, kterej jsem dneska viděl v kině.Persepolis.Byl to film o životě jedný holky z Íránu a bylo to jednoduše úžasný..Vážně se o tom nechci rozepisovat, aby jste to nemuseli číst, ale tak moc se mi už dlouho žádnej film nelíbil.
Možná až příště budu psát o filmu, něco o něm vážně napíšu, dneska mi to vyhovuje takhle :-)
Edit: rozohodl jsem se doplnit trailer, ale tohle je film, u kterýho trailer nestačí..
Mimochodem z těch trailerů by se mohlo zdát, že je to muzikál.Souvislá písnička je v celym filmu jedna a to ta, co je u druhýho traileru :-)

Nějaké plácání

14. února 2008 v 22:33 | Ondřej Dočkal |  3d grafika
Edit: Čekal jsem, že ten citát to vysvětlí, no vidim že to neni zas tak profláknutý, jdu na Kiss, dneska (15.) se mi už i poveldo koupit lístky :-)
"You Wanted The Best, You Got The Best!!" Tak za to, abych tenhle výkřik slyšel naživo, dám i těch 1190 Kč, hezky dopředu pod pódium.Dneska má svátek Valentýn, taky bych byl mnooohem radši, kdybych se to dozvěděl dřív, než při 8 hodině ve škole :-(, tak jsem si alespoň, když už nic jinýho, z nudy při dějáku utvořil myšlenku a před chvílí (to znamená pár hodin), když se moje myšlenkové pochody dostaly k 3d grafice, jsem jí nějak narychlo splácal v Blenderu.Dal bych sem výsledek, ale nějak nedopatřením se hlavní objekt, což byla abstraktní socha na kterou hleděl takovej šťastnej páreček dvou poloprůsvitnejch lidí, kterejm svítilo světlo v hlavě a na místě, kde bych čekal srdce (no prostě pokus o nějakou hlubokou myšlenku, mimochodem holka byla celá růžová a oba byli stylizovaný, no trochu jako panáčci na dveřích záchodů, ale ne zas tak extrémně).Jo v čem že byl ten problém? Ta rádoby abstraktní socha, jak jsem modeloval a modeloval, pořád víc a víc připomínala určitý.. no sexoidní věci, dá-li se to tak říct a vzhledem k tomu, že taky byla z takovýho organickýho-poloprůsvitnýho a lesklýho materiálu a ještě z ní vycházelo růžový světlo, vypadalo to prostě moc úchylně.Příště radši nebudu tvořit tak spontánně, aby byl výsledek vhodný i pro děti.

Tenhle článek je jen vedlější produkt chemie

11. února 2008 v 21:52 | Ondřej Dočkal |  Ostatní
Vzhledem k tomu, že učení chemie není poučné, zábavné a už vůbec ne romantické ani nic podobného, považuju se právě teď za celkem nespokojeného člověka.Usoudil jsem, že naše chemikářka není člověk, protože je to prostě chemikářka.Kdyby aspoň uměla učit, ale z jejího výkladu nevim nic, stejně jako ze sešitu kterej si podle něj píšu.. No nic.Hudba Ayreon o který jsem psal minule mě už nějak nezajímá (tu ukázku jsem tam doplnil proto, že když se třeba do youtube zadá "ayreon" najde to něco, co vážně neodpovídá), teď třeba poslouchám Uriah Heep a mlátim se do hlavy (to zas ne, přeháním) protože jsem byl o prázdninách na jejich koncertu.. aniž bych se snažil zaregistrovat jestli mě to bavilo, odešel jsem před koncem, protože mi nebylo dobře.. ugh.Teď bych si ten koncert pěkně užil.No vlastně pravej důvod toho mlácení do hlavy (teda, zase přeháním, toho negativního naladění) je to, že se učim chemii, kdyby to alespoň dávalo smysl.Hmm.O tom už jsem psal pár vět zpátky, když nad tim tak přemejšlim.Dál se děje spoustu zajímavejch věcí, ale já právě teď nemám čas o ničem psát.. domů jsem přišel až večer (to znamená před chvilkou) a z chemie potřebuju.. v ideálním případě jedničku.Jak to všichni děláte že se neučíte a máte i z chemie dobrý známky? A nebo se učíte? A nebo nemáte dobrý známky? :/
Mimochodem, jak se tak teď učim tu chemii, koukám, že v polovině článků píšu o tom, že mám blbou náladu..Ale to určitě není tim, že bych měl skoro pořád blbou náladu, je to tim, že když mám blbou náladu, píšu články.

Ayreon - 01011001

7. února 2008 v 22:42 | BatVi O-D |  Hudba
Mám radši lidi, kteří chodí brzo spát. Začnu plešatět zleva. Je to proto, že když si nanáším na hlavu jakousi kůru pro zdravější kořínky, dělám to vždycky zprava a na levou půlku se občas už nedostanu.No, uznávám že i když je to od vichy, určitě to je k ničemu.. ale jinak jsem normální. Pořád je o něco lepší, bejt fixovanej na vlasy a jinak se chovat normálně, než bejt kompletně vyšinutej a ještě mít špatný vlasy.(neberte to vůbec vážně))..Už se dostávám k tomu, o čem je tenhle článek.
EDIT: a tady je ukázka, sice ostatní písničky jsou o dost jiný, ale tahle se mi celkem líbí
Ti nejchytřejší si už určitě z titulku vyvodili, že to bude o novém albu Ayreon nazvaném 01011001.Ukázky sem dávat nebudu.Stejně by se vám to nelíbilo, nehledejte to.Mě se to líbí.. deska je celkem na hraně rocku a metalu, což je něco, co se dneska moc nevidí (neslyší).A co že je to za styl? Nějak jsem se zapomněl zmínit, je to progressive rock/progressive metal.Chvilkama mi přijde, že ta hudba má náladu, jako hudba od Pink Floydů, chvilkama přesně naopak.Na desce 01011001 se podílela spousta známých umělců (mě známých) ze zpěvaček třeba mezzo-sopranistky Floor Jansen a Simone Simons..no vypisovat to by byla nuda.. myslim že se na tom podílelo více než 20 muzikantů.. Možná že na to změnim ještě názor, nic staršího od Ayreon se mi v podstatě vůbec nelíbilo a musim se přiznat že i z 01011001 jsem zatím slyšel jenom první CD, ale jsem z něj celkem nadšenej.. Teď si jdu pustit to druhý.. uvidim.Třeba zjistim že je to hrůza a tenhle článek ještě smažu, stejně je nejvíc neuvážený psát o něčem, co jsem slyšel jenom jednou a ještě ne celý..
Ha,teď mi hraje druhý CD a zatím je to o horší:D ale mazat ten článek nebudu.
Btw, jak se mám do zejtřka naučit bižuli? Nevíte někdo..

Od příště už články?

5. února 2008 v 15:03 | s nickem to taky nějak časem vymyslim |  Ostatní
Nevim o čem psát, všechno je jako obvykle.Nový album Guns N' Roses se v obchodech ještě pár měsíců neobjeví, fyzikář pořád smrdí, angličtinářka ani teď nevypadá jako člověk, škola je stále nuda.Nebejt těch vyučovacích hodin, nějak bych se i přizpůsobil… ale s nima je škola fakt hrozná nuda, i kdybych o přestávkách dělal něco zajímavýho.. a co jako? Za těch 10 minut se nedá nic stihnout.Dneska mi ale trochu zvednul náladu učitel zeměpisu, kterej si se mnou chtěl dát páku.Co bych pro něj neudělal.. ale nečekal jsem že bude podvádět.Jak jinak si vysvětlit to, že vždycky když jsem začal vyhrávat, posunul si loket po lavici tak o 20 cm aby si ruku zase narovnal..:-D, ale měl z toho radost jak malý dítě a to se u učitelů moc nevidí :-) no, dá se to pochopit, učitel se nemůže zas tolik ztrapňovat, hlavně když měří asi 160 cm a nosí bačkůrky jako nosili důchodci před 15 lety.
Už vim co jsem chtěl v tomhle článku napsat! Nepsal jsem tak dlouho, protože mi nefungoval internet.. obměňoval se nějakej server.Už mě konečně napadá o čem napsat, ale protože jsem napsal krásně dlouhej odstavec o ničem, napíšu o tom až příště.Neberte to vážně, určitě na to zapomenu. A novej design taky bude.