Listopad 2007

přestávka

26. listopadu 2007 v 7:18 | BatVin |  Ostatní
Nepřidávám články, protože kdykoliv jsem to chtěl v poslední době udělat, nefungoval blog.cz.Až se to zlepší, tak možná zase začnu psát.

Tsotsi

18. listopadu 2007 v 21:24 | BatVin |  Filmy
Stalo se vám už někdy, že jste si omylem vyhodili část sešitu z dějáku pár dnů před testem?Mě jo.Beru to z tý lepší stránky,alespoň mám látky, ze který zítra píšeme test jen 4 stránky (má to bejt asi 15), takže se toho nemusim tolik učit.to je celkem nanic.
Celkem dlouho jsem nepsal o žádnym filmu.Asi by bylo lepší v tom pokračovat, ale 4 dny jsem nenapsal vůbec nic a to je trochu moc.
Takže, včera jsem viděl film Tsotsi.Čekal jsem že to bude naprosto super, co jiného čekat od oscarového filmu z jihoafrické republiky?..No, byl to dobrej film.Nic víc.Věděl bych o mnoha lepších kandidátech na oscara v této kategorii.

Škola a podobný blbosti

14. listopadu 2007 v 21:00 | BatV |  Ostatní
Dneska byly třídní schůzky.Nejsem naštvanej, učitele už beru tak nějak s nadhledem.Co bych taky měl chtít po lidech, kteří dělají práci, za kterou v podstatě nedostávají peníze a která je nebaví?Ale zase, to že mi chemikářka napíše "3" když mám známky 2,3,1 možná vede k zamyšlení.Ne nevede.Je prostě blbá.Podobných zvláštních průměrů mi učitelé na papírek se známkami napsali celkem dost.I když, na druhou stranu, za něco si taky můžu sám.Třeba když napíšu celou čtvrtletku z matiky dobře ale vynechám všechny zkoušky a za ně mi chybí tolik bodů že dostanu 2/3, takže mám pak ve čtvrtletí 2 z matiky, což se mi snad ještě nikdy nestalo...
Celkově známky dopadly naprosto hrozně, budu muset něco s těma učitelema udělat, abych měl v pololetí vyznamenaní, zkusím vymyslet něco originálního, existujou i jiný způsoby jak mít dobrý známky než se učit. Ale že to vubec řešim.

budete si myslet, že jsem debil…

12. listopadu 2007 v 18:59 Ostatní
Vsázet se už asi nebudu, dělaj to jen cikáni (podotýkám, že nejsem příslušníkem této etnické minority s majoritně nezvladatelnou fixací na cizí majetek).No nic, bylo by zbytečný zdlouhavě popisovat co se mi dneska stalo.Prostě to dopadlo tak, že jsem po škole musel ještě s jednim spolužákem v tomhle počasí ( 4 °C, trošku pršelo) oběhnout jenom v trenkách jeden blok domů v praze.Ze začátku jsem dost váhal, jestli to není až moc ujetý.Asi si budete myslet že jsem totální vůl, i já si to myslím, ale udělal jsem to.Nebylo to ani zdaleka tak strašný, trochu jsem se bál určitejch zdravotních rizik, ale i to bylo v pohodě.Zima zas taková nebyla, pršelo jen trošku a bylo to jen 600m.Ti z vás co nejsou v pubertě mě asi nechápu, ti ostatní taky ne, já vim.Naštěstí, kromě jediný výjimky neví o tomhle blogu nikdo koho znám a co si o mě myslí někdo, koho jsem nikdy neviděl, mě moc nezajímá.
Vzhledem k tomu že pršelo venku moc lidí nebylo, ti co byli na nás čuměli dost divně.Ani se jim nedivim.Vzhledem k tomu jak nepubertálně a klidně se normálně chovám mi dělaj podobně ujetý věci celkem dobře, ale teda rozhodně preferuju trochu rozumnější "zábavu".

Guns N' Roses

10. listopadu 2007 v 19:30 | BatVin |  Hudba
Odkládal jsem to jak to šlo,ale prostě článku o Guns N' Roses jsem se vyhnout nemohl.GNR jsou moje nejoblíbenější skupina,na last.fm s přehledem vedou-za posledních 42 dnů jsem od nich slyšel skoro 600 písniček, jenom na počítači.Na mp3 to určitě bylo taky dost.
Guns N' Roses byli (ještě jsou ale já je už nepovažuju za Guns N' Roses) americká hard rocková kapela založená 1985.do dneška se na světě údajně prodalo přes 100 milionů jejich alb.První album appetite for destruction vydali 1987.první rok se moc neprodávalo, protože MTV kvůli údajně urážlivému obalu alba nepouštěla jejich klipy.Obal změnili a jen v Americe se Appetite for destruction prodalo více než 26 milionů kusů(což ho podle žebříčku RIAA řadí mezi 20 nejprodávanějších alb v Americe).Podle britského hudebního časopisu "kerrang!" je AFD nejlepší rockové album historie.V roce 1989 vyhráli několik American Music Awards.Kytaista Slash a basák Duff, kteří si přišli pro ceny, byli totálně opilí a mluvili tak sprostě že se od té doby přímé přenosy vysílají s 5 sekundovým zpožděním, aby se něčemu podobnému dalo předejít.
Po krátkém albu Lies, které obsahovalo i starší písničky kapely vydali GNR v roce 1991 v jeden den dvě alba.Use Your Illusion I a Use Your Illusion II.celkem to bylo více než dvě a půl hodiny hudby (30 skladeb).Alba debutovala na 1 a 2. místě amerického žebříčku,obsahovala obrovské hity jako Noveber rain (i přes délku 9 minut se v té době stal nejhranějším klipem na MTV) nebo třeba Don't cry.koukám kolik sem toho už napsal,zkusím to trochu zkrátit.
Guns N' Roses - Estranged
Kapela se vydala na více než 2 roky dlouhé turné.Od skupiny se odpojil zakládající člen, kytarista Izzy.Důvodem bylo hlavně to že ho nebavilo hrát na tak obrovských koncertech a nechtěl být tolik slavný,trošku se taky názorově rozcházel s frontmanem Axlem Rosem,kterého znal už od dětství.Izzy od té doby vydává vlastní alba, jeho hudba je podle mě celkem příjemná, izzy se dodnes s členy skupiny přátelí.Místo něho jel na turné kytarista Gilby Clarke.
Vztahy ve skupině se tím celkem zhoršily.Izzy byl jediný koho Axl nějak víc poslouchal.Jednu dobu to zašlo dokonce tak daleko že skupina viděla Axla jenom na koncertech.Basák Duff McKagan celkem trpěl depresemi a denně pil několik flašek vodky.Díky tomu byl v podstatě pořád opilý a celý opuchlý přestal s tím až v roce 1994 kdy mu doktoři operovali slezinu a řekli mu že když se ještě napije alkoholu tak může zemřít - od té doby začal sportovat a s alkoholem úplně přestal.
V roce 1993 vydali Guns N' Roses album cover verzí "The Spaghetti Incident?"(pravděpodobně jen proto aby dodrželi smlouvu s vydavatelstvím).Kytarista Gilby Clarke byl vyhozen protože podle zbytku skupiny nemohl být užitečný při psaní nových písní a na jeho místo nastoupil Paul Tobias.Když skupina nahrála cover verzi písničky "sympathy for the devil" tobias přidal do písně svoje vlastní sóla bez slashova vědomí.Slash to nemohl vystát.Navíc se s Axlem rozcházel v názoru na to jakým hudebním směrem by se skupina měla dál ubírat.Axl chtěl aby jejich další album znělo trochu moderněji a odmítl několik písní které Slash složil jako základ pro nové album (axl pro tohle album prý složil svojí nejlepší skladbu - celkem rád bych jí slyšel).Slash ze skupiny v roce 1996 odešel.V roce 1997 odešel i bubeník Matt Sorum protože nemohl vystát Tobiasovy urážky Slashe.1998 odešel i basák Duff a Axl tak zůstal ve skupině sám ze zakládajících členů.Axl se obklopil novou skupinou (postupně se v Guns N' Roses vystřídalo více než 20 muzikantů) a stále pod jménem Guns N' Roses pokračuje v nahrávání nového alba.Trvá to už déle než 14 let a stálo už více než 15 milionů dolarů což z něj činí nejdražší album všech dob.Už několik let se stále objevují nová data vydání, poslední co jsem se na internetu dočetl je březen 2008.Postupně uniklo na internet pár písniček.Z nich ale podle mě na albu moc nebude,protože kapela má za tu dobu v zásobě několik desítek písniček.Název alba je Chinese Democracy.Stejně se jmenuje i jedna skoro jistá písnička,další songy co by se tam měly objevit jsou třeba The Blues,Better,nebo I.R.S.
The Blues naživo z roku 2006
Duff, Slash, Izzy a Matt se sešli někdy kolem roku 2000 a vytvořili několik písní které prý kdyby nahráli tak by to bylo nejlepší album co kdy GNR udělali.
Snažil jsem se aby to bylo stručný,takže jsem hooodně moc věcí vynechával nebo zjednodušoval.Je možný že některý informace jsou nepřesný, psal jsem to z hlavy.Taky se omlouvám za pravopisný chyby,určitě jich bude dost ale jsem línej to po sobě číst.

Fall to Pieces

6. listopadu 2007 v 21:08 Hudba
Čim to je že je tolik písniček "Fall to Pieces"?Podle mě dost možná nejčastější název písničky.Největší hit Fall to Pieces je asi od Velvet Revolver,podle mě by to nemuselo ani bejt moc špatný, já ale nesnášim toho jejich zpěváka ze STP.
Třeba od Avril Lavinge jste to už taky určitě slyšeli.A pak spousta od menších kapel jako Nick Black, Matt Nathanson, Zsammy, ... je toho fakt dost,kdybych se zamyslel určitě bych ještě na několik přišel...i když teda kvalita většinou hrozná.A pak je hrozně moc písniček s názvem "I Fall to Pieces"
btw Nick Black podle mě nehrajou úplně špatně, poslední dobou se mi celkem zalíbila jejich písnička "Sorry"(nevim proč ale když sem vložim rovnou tu písničku,jako třeba video z youtube, nejde to spustit).
Třeba budou časem docela slavný,svoje první album vydali teprve letos.
ps až teď mě napadlo jakou blbost sem to napsal,právě třeba písniček s názvem "sorry" je mnohem víc než "fall to pieces"

Blender

4. listopadu 2007 v 12:13 | BatV |  3d grafika
Proč se musí měnit Delvita na Billu?Nejenže v Delvitě měli mnohem větší výběr zeleniny, pečiva a asi i všeho ostatního,prodávali víc bio výrobků a měli vyšší strop, v Delvitě by se taky nikdy nestalo aby byla cedulka s nápisem "kojenecká výživa" u hořčice; tomu jsem se dneska ráno fakt zasmál, když jsem byl nakupovat.Včera jsem taky zjistil něco co se mi v životě určitě bude hodit,židle nefunguje úplně stejně jako skateboard.bolelo to.bolelo to dokonce výrazně víc než když se mě jakejsi malinkatej chlapeček v metru pokoušel umlátit nafukovacím balónkem.nechtěl jsem mu radit,ale existujou i rychlejší způsoby jak někoho zabít než nafukovacím balónkem,navíc když mu nedošáhne víš než na koleno:),malý děti jsou sice roztomilí ale občas potřebujou aby je jejich rodiče trochu hlídaly.
Měl bych sice ještě dost témat k napsání dlouhýho článku o ničem, ale dneska se mi to prostě psát nechce.Mohl bych psát třeba o něčem normálním,kdybych o něčem takovym věděl.Takže jediný co mi zbývá je napsat buď o něčem co nikoho nebude zajímat, a nebo nepsat vůbec nic, ale zase už to je asi 4 dny od posledního článku.
znáte program Blender?
Blender je program pro 3d grafiku, animace vizualizace a obsahuje i game engine (jdou v něm tvořit hry).je open source (tj. zjednodušeně nejen že je zadarmo, ale dokonce, pokud to umíte, se můžete podílet na jeho dalším vývoji).I přesto je jeho kvalita v podstatě srovnatelná s programy za desítky tisíc korun jako třeba 3d studio max.Modelování v něm je velmi rychlé a není těžké dodržovat dobrou topologii sítě.no,nebudu vůbec zacházet do detailů,už teď musí být nuda to číst.pro příklad tohle
jsem udělal před chvílí asi za 10 minut(nepočítám čas renderu).Složitější scény samozřejmě tak rychle udělat nejdou, u mých větších projektů by se čas co jsem u toho strávil asi počítal v desítkách hodin,ale stojí to zato.
Blender má dobrou uživatelskou základnu i v ČR.pokud by to někoho zajímalo doporučil bych určitě stránku http://blender3d.cz/ , blender se dá zadarmo stáhnout z oficiálních stránek http://www.blender.org/ .